PCRemote Advance
کنترل کامپیوتر توسط گوشی

پیش نیاز ها
نرم افزار گوشی: نرم افزار کامپیوتر:
برای ویندوز های 32 بیتی
PCRemote Server 1 16

برای ویندوز های 64 بیتی
PCRemote Server x64 1 16نکته: نرم افزار کامپیوتر قابل حمل بوده و نیازی به نصب ندارد.
این برنامه (نرم افزار کامپیوتر آن) صرفت جهت اتصال گوشی به کامپیوتر بوده و استفاده ی دیگری ندارد.آموزش راه اندازی برنامه و معرفی قسمت های مختلف آن
1- نرم افزار مربوطه متناسب با ویندوز خود را دانلود کنید و برنامه را باز کنید و مادامی که می خواهید از این برنامه استفاده کنید، نرم افزار روی کامپیوتر را باز نگه دارید.
2- برنامه ای که بر روی گوشی ریخته اید را باز کنید:


با صفحه ای مانند عکس بالا مواجه می شوید که می توانید انتخاب کنید که از طریق WiFi به کامپیوتر وصل شود و یا از طریق Bluetooth.

WiFi: پس از ان که مطمئن شدید گوشی و کامپیوتر در یک شبکه بیسیم قرار دارند و گوشی شما به ان متصل شده است، این گزینه را بفشارید: “Click me to auto discovery” در این صورت گوشی به کامپیوتر شما متصل خواهد شد. اگر متصل نشد می توانید در قسمت بعدی (در همان صفحه) می توانید ای پی شبکه را وارد کنید. برای پیدا کرن IP Address کامپیوتر خود در کلید Windows و R را با هم بفشارید و متن زیر را وارد کنید: cmd. سپس ok را بزنید و در صفحه ی باز شده، متن زیر را تایپ کنید: ipconfig در بین نوشته ها IPv4 Address را پیدا کنید. مقادیر مشخص شده برای ان IP Adress کامپیوترتان می باشید.
Bluetooth:
بلوتوث گوشی را روشن کنید و با بلوتوث کامپیوتر Pair یا جفت سازی کنید.

3- پس از اینکه با موفقیت توانستید گوشی را به کامپیوتر متصل کنید، کلید منو را بفشارید و گزینه “Settings” را بزنید. “Mac Address” کامپیوتر خود را مطابق راهنمای زیر پیدا کنید و وارد نمایید. این قسمت برای روشن کردن کامپیوتر ضرری است.
ویندوز 7
کلید Windows و R را با هم بفشارید و متن زیر را وارد کنید: cmd سپس ok را بزنید و در صفحه ی باز شده، متن زیر را تایپ کنید تا Mac Address را بیابید: getmac
ویندوز XP

خوب حالا می توانید از امکانات برنامه استفاده کنید:


Audio and Video Control: موزیک و ویدیو پلیر کامپیوتر خود را کنترل کنید. کار هایی نظیر: اجرای موزیک یا ویدیو پلیر کامپیوتر، قبلی، بعدی، توقف، پخش، بستن موزیک یا ویدیو پلیر، کم یا زیاد کردن صدا، قطع کردن صدا

Presentation Control:
درست متوجه کار این قسمت نشدم ولی ظاهرا کارهای عمومی که در ویندوز انجام می پذیره رو به عهده دارد...

Keyboard:
می توانید در باکس مربوطه تایپ کنید تا به جای کیبورد سخت افزاری تان برایتان کار کند...
هم چنین به حالت های مختلف برای تایپ توسط Tab بالای صفحه، دسترسی خواهید داشت...

Touchpad:
این قسمت تمام کارهای موس شما را به عهده دارد، کاملا شبیه تاچ پد لپ تاپ عمل کرده و توسط نواری که بالای صفحه است می توانید سرعت حرکت نشانگر را تنظیم کنید. در این قسمت هم چنین از سنسور های گوشی برای کنترل موس استفاده می شود.

System Power Control:
حیاتی ترین قسمت نرم افزار!!! کامپیوتر را خاموش کنید، ری استارت کنید، Log off، Hibernate کنید و یا کامپیوترتان را در حالت Sleep قرار دهید.
حال می توانید توسط اخرین گزینه کامپیوتر خود را به هوش بیاورید!!! (روشن کنید.) Wake on Lan
فکر می کنم این قسمت تنها در صورتی کار کند که کامپیوتر شما توسط Lan به مودم متصل شده باشد.

Donate Now:
برای استفاده از امکانات کامل برنامه باید آن را بخرید.